Koera anatoomia, füsioloogia ja patoloogiad

28 märts 2020

Ülevaade koera anatoomiast ja füsioloogiast organsüsteemide kaupa (luu- ja liigesaparaat ning lihastik; seedeelundkond; kuse- ja suguelundid; nahk; normaalsed terviseparameetrid). Ülevaade sagedasematest nakkushaigustest ning nende profülaktikast. Hügieen koerte eluruumides. Sagedasemad mittenakkavad haigused, ülevaade sagedasematest surma põhjustest.

Inessa Zaitseva

foto Tiina Toometi Loomakliinik

KOOLITAJA

Inessa Zaitseva

Inessal on kodus alati loomad olnud, kellega ta hästi läbi sai. Isegi vanaema lapsi mittearmastava koeraga, kes lubas 3-aastasel Inessal lausa oma kausist vorsti süüa. Kuna pereisa töötas metsas, sattus koju ka metsaloomi nii pisikesi, et neid tuli üles turgutada või murdunud tiivaga linnukesi, kes abi vajasid.

Koolis oli Inessa lemmikaine bioloogia, ja peale keskkooli lõpetamist astus ta EPMÜ Veterinaariateaduskonda, et loomaarstiks saada. Ülikooli ajal veetis iga vaba hetke ja suvevaheajad Ülikooli kliinikus või teistes kliinikutes üle Eesti. Peale ülikooli lõpetamist õppis Inessa aasta Maaülikooli väikeloomakliiniku internatuuris, kus täiendas ennast kirurgia, sisehaiguste, ortopeedia ja neuroloogia alal. On käinud mitmetel täienduskoolitustel Eestis, Lätis ja Leedus ultraheli- ja röntgendiagnostikast.

Tiina Toometi kliinikus töötab alates 2007 a. sügisest. Algul tuli Tartust üheks päevaks nädalas asendama Soome õppima läinud kolleeg Ingridit. Nüüd on aga ise asendamatuks muutunud, Tallinna kolinud ja töötab täiskohaga meie kliinikus. Tegeleb põhiliselt nahahaigustega ja kõrvahaigustega. On ennast dermatoloogias täiendanud Soomes, Prantsusmaal, Poolas, Horvaatias, Leedus, Lätis.

Kodus on Inessal kaks itaalia väikehurta ja austraalia kelpie, kellega teeb agilityt, fitnessi ja veidi sõnakuulelikkust.

Tekst: Tiina Toometi Loomakliinik

Toimumisaeg

28 märts 2020

kellaaeg täpsustamisel

Maksumus

30 €

Kasvatajakoolitusel mitteosalejatele loengu hind 30 €

Ssisaldab materjale ja kohvipausi.

Kohtade arv on piiratud, palume osalemissoovist teada anda aadressil info@lhkkk.eu

Asukoht

Võidu 16, Tallinn (Männiku Jalgpallikeskus)